درباره‌ی محمدرضا مرادی – آموزگار و نویسنده کتاب مدرک زندگی

این صفحه به معرفی اجمالی محمدرضا مرادی (مدیر وبسایت آموزشی مکتب یار و نویسنده کتاب مدرک زندگی) پرداخته و برخی فعالیت های وی را به کاربران این وبسایت معرفی می نماید.

شغل و حرفه‌ی محمدرضا مرادی از زبان خودش:

من هرجا می‌روم قبل از هرچیز خود را یک «معلم» معرفی می‌کنم؛ علتش هم این است که حقیقتاً به معلم بودن خود افتخار می‌کنم و همیشه آرزو داشته‌ام که بتوانم واقعاً معلم باشم، نه اینکه تنها عنوان معلمی را با خود یَدَک بکشم. به اعتقاد من یک معلم علاوه بر این‌که بایستی خوب آموزش دهد، لازم و ضروری است که خودش خوب آموزش ببیند و مهم‌تر از آن اینکه همیشه در حال یادگیری باشد.

یکی از دلایلی که معلمی را به‌عنوان حرفه‌ی خود انتخاب کردم، این بود که چه بخواهم و چه نخواهم مجبور هستم تا همیشه بیاموزم و گاهی پشت نیمکت‌ها در کنار دانش‌آموزانم بنشینم و در میانِ آموزش دادن به آن‌ها، خود نیز آموخته‌های خودم را به‌روزرسانی کنم و احساس کنم که هم معلم هستم و هم دانش آموز!

محمدرضا مرادی

بعدازاینکه معلمی را به‌عنوان حرفه‌ی خود انتخاب کردم، سایر فعالیت‌هایم را نیز در راستای این حرفه متمرکز کردم و فعالیت در زمینه مهندسی برق که رشته دانشگاهی‌ام مرا به آن سوق می‌داد را به فعالیت در کلاس درس و کار با دانش آموزان تغییر دادم و علی‌رغم نظر بسیاری از دوستان و آشنایان که می‌گفتند «معلمی هم شد شغل؟!» ، کارِ خودم را کردم و آن چیزی را که شعار و شعور و شورم را در آن می دیدم انتخاب کردم و اکنون افتخارم این است که همه مرا با عنوان «معلم» می‌شناسند؛ نه مهندس یا هر چیز دیگر!

محمدرضا مرادی

حیطه‌ی تخصصی محمدرضا مرادی :

ازآنجایی‌که آموزش دادن را صرف‌نظر از نوع مواد درسی که آموزش می‌دادم دوست دارم، تصمیم گرفتم موضوعاتی را برای آموزش دادن انتخاب کنم که هم شور و شوق بیشتری در من وجود داشت و هم کاربرد بیشتری برای مخاطبینم داشت. ازاین‌رو آموزش‌های حضوری در قالب کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی و همچنین آموزش‌های غیرحضوری در قالب مقالات و فایل‌های صوتی و تصویری را از طریق وب‌سایت مکتب یار راه‌اندازی کردم.

موضوعاتی مثل انتخاب رشته دبیرستان، موفقیت شغلی دانش آموزان در آینده و بهبود فردی دانش آموزان از جمله مواردی هستند که به‌صورت آموزش‌های حضوری و غیرحضوری برای دانش آموزان علاقه‌مند تدارک می‌بینم و همراه با اعضای گروه آموزشی مکتب یار تلاش می‌کنیم تا چیزهایی را که جای آموزش آن‌ها در سیستم آموزشی خالیست، فراهم کنیم و در اختیار دانش آموزان و والدین آینده نگر آن‌ها قرار دهیم.

دوره آموزشی «انتخاب رشته نهم مکتب یار» یک نمونه از آموزش‌هایی است که علاقه مندان می توانند بصورت غیرحضوری از محتوای آموزشی این دوره به رایگان استفاده نمایند.

محمدرضا مرادی

فعالیت‌های آموزشی محمدرضا مرادی :

آموزگار مدارس و آموزشگاه های علمی

اجرای کارگاه‌ آموزشی برای دانش آموزان مقطع متوسطه

تولید محتواهای آموزشی درحیطه انتخاب رشته نهم به دهم

طراحی، اجرا و مدیریت وبسایت آموزشی «مکتب یار»

تألیف کتاب مدرک زندگی (با موضوع دستورالعمل‌های کاربردی مخصوص والدین جهت آماده‌سازی فرزندان برای زندگی در دنیای واقعی)

طراحی و تولید ویدیوهای درسی برای دانش آموزان مقطع متوسطه

و…

محمدرضا مرادی


گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از رونمایی کتاب مدرک زندگی و 11 عنوان کتاب در حیطه موفقیت:

مدرک زندگی


 مشاهده فیلم سخنرانی محمدرضا مرادی در مراسم رونمایی از کتاب مدرک زندگی:

 

تا امروز تبدیل به دیروز نشده، آنرا زیبا نقاشی کنیم…

محمدرضا مرادی

 

کتابی که
بـاید بخوانـد...
هر «دانش آمـوز» و «والـدینی»